Sendvič 2008

Kdyby se vzalo těžiště našeho týmu, letos bychom luštili někde v Drážďanech. Set totiž odjel na Erasmus do Dánska a tak jsme do statistiky přispěli i jinak než Brnem. Spojení fungovalo vcelku bez problémů, ani za okny zuřící vichr nám nebránil. Naštěstí jsme se obešli i bez výpadků proudu a tak jediné, co jsme podcenili, bylo sesypání na vodorovné osy u úlohy 304. Co jsem dělal během Sendviče já?

První poločas

Rozjezd byl poněkud pomalejší, než jsme si chaoticky rozdělili úlohy, bylo dvacet minut v tahu. Pokukoval jsem po 101 a 103, obrázkové asociace jsme vymysleli docela rychle, jenom topinku jsme nepoznali. Přesmyčky v Divném blues odolávaly déle, ale taky padly. Potom jsme si s Rosťou (ten mezitím vyluštil binární růžici) sedli nad Královskou procházku, objevili na pravé straně přítele a pak už to šlo raz dva. Ondra s Terkou nejdřív hledali místa, kde byl námořník z 106, ale naštěstí tuhle úlohu opustili a vyřešili bludiště.

Z druhé série jsem ukořistil křižovatku, společnými silami jsme s Ondrou našli skoro všechny skupiny. Terka s Rosťou úspěšně louskali slohovku. Po konzultaci s Wikipedií jsme zjistili, že za peak v Google Trends můžou prezidentské volby v USA a taky nebylo co řešit. Zbývaly dvě botanické úlohy, nejdřív padl bojovný národ, jehož řešení jsem při zadávání moc nevěřil a pak i druhý strom. Ještě že moje pozorování, že křestní jména patrně nebudou vůbec důležitá, jsem ignoroval i já sám a našel si je. První dva nalezené verše obsahovaly fíkovník. Z první sady jsme tedy vyřešili deset úloh a do přestávky odcházeli na druhém místě.

Druhý poločas

Generátor obrázků jsme nechali na analýzu Setovi, uspěl. Terka rozebrala větu, já jsem po dlouhé době spočítal její větné členy a nakonec Rosťa objevil poslední krok. 302 zůstala nevyluštěná, stejně jako 304, což je trochu ostuda, ale jinak všechny další šifry už jsme vyluštili. 305 Rosťa, 306 skládal Ondra. Z čtvrté série jsem byl u barev, přeživší zvíře odhalil Rosťa, latinu Ondra s Terkou. A protože jsme byli nějak pomalí, na Mlhu nám zbylo posledních pár minut, ale po špatném tipu jsme správné heslo naštěstí zadali asi půl minuty před koncem hry. 19 úloh, elitní čas 13.37:01 a páté místo. Z top 5 jsme spolu s Krtky měli největší naději na vyřešení 20 úloh, ale zaváhali jsme na lehkých šifrách.

Sendvič ani letos neztratil svou úroveň z minulých let, počet hrajících týmů se navíc opět rozrostl, takže je stále těžší herně uspokojit každého. To se ale podle mého názoru povedlo. Jenom škoda pár nesrovnalostí (fík v různých překladech Bible, octahedron), nicméně to doufám ostatní týmy tolik nebolelo. Za sebe bych letos ocenil Mlhu a Strom v nestandartní notaci, vyluštění obou dvou mě docela potěšilo. A nakonec poznámka k dělení týmu. Mám pocit, že chudák Set na druhé straně telefonu si moc nezaluštil. Asi to bude tím, že když je na výběr mezi člověkem, který sedí vedle, nebo někým, kdo je na druhém konci světa, většina preferuje osobní kontakt. Takže, pokud možno tým nedělit, nebo aspoň 2+3.

Aleš