Sendvič 2008

Sendvič očima Janapky

Tak na Sendvič jsme se pro změnu slezli u mě doma, v hojném počtu čtyř hráčů, Rob nám dělal podporu u sebe doma. Nějakým zázrakem se nám povedlo mít elektřinu i internet (při tom exluzivně odporném počasí, co bylo za oknem to považuju za úspěch a tímto lituji tým IQtIQ, který postihnul výpadek elektřiny), takže jsme se mohli za zvuku židlí posunujících se vlivem větru po balkóně dát do luštění.
První sérii jsme začali velmi pěkně, katapultovali jsme se na třetí místo, poněvadž jsme vcelku rychle zvládli vyluštit tři úkoly. Abych pravdu řekla, nesledovala jsem, kdo co vyluštil, poněvadž jsem se zabývala námořníkem (kotraproduktivitu mého počínaní jistě ostatním luštitelům nemusím zdůrazňovat. Ačkoliv jsem měla určená všechna místa, skutečně mě nenapadlo na to napasovat námořnická časová pásma). V první půlhodince kluci vyřešili Binární růžici, Bludiště a První myšlenky. Královskou procházku jsme nakonec dali těsně po začátku druhé série, doluštili ji tuším Tom s Růžmenem, kteří zjevně oplývají větší trpělivostí než zbytek týmu.
Druhá série přišla nečekaně brzy, první jsme dali dohromady Křížovku, taková pěkná spolupráce, kterak jsme na sebe pokřikovali jména kapel. Podobným dílem spolupráce byla i druhá a poslední úloha druhé série, kterou jsme vyřešili. Nutno podotknout, že jsme docela natvrdlí, slovo BUSH padlo v hovoru několikrát, docela trvalo, než jsme ho zadali. Zbylé tři šifry ze série byly tak trochu nad naše síly. Citace z bible nám nedošla ani omylem, bojovný národ… no kdo by byl řekl, jak se takový strom šíří? Hádanku se snažili vyřešit šnEk a Rob přes ICQ, ale krom několika podstatných pozorování na nic nepřišli. Škoda no.

V pauze byl opět stvořen jeden exemplář obrovského Sendviče z chleba (letos jsme ho dokonc dojedli sami, pokrok:)), takřka tradiční záležitost. Asi v půlce pauzy jsem se rozhodla, že potřebuju zformátovat disk a nainstalovat si na noťas Linux. Tímto zpětně děkuji svým spoluhráčům, že nijak nepoškodili mé zdraví poté, co jsem vědomě zlikvidovala jediný noťas, co měl přístup k tiskárně (ještě že máme doma i PC, ze kterého se taky dá tisknout, jen je to přebíhání jak u pitomých ;))… Takže ke třetí sérii jsme se dostali se třemi noťasy a opožděným zadáním. Než jsem stihla vytisknout první exemplář, bylo na světě řešení obrazců. šnEk si pak zasednul ke Generátoru obrázků (vypadal docela nadšeně, když nám oznamoval, že už ví, co které tlačítko dělá, ale že řešení ještě nemá;)), Růžmen dělal rozbor odporného souvětí, já jsem se snažila o Vykapaný (nikdy jsem netušila, že má záliba v lození po Moravském krasu se takhle upotřebí) a Tom nám přizvukoval. Souvětí nakonec dokončil šnEk a Vykapaný mi pomohl doluštit Růžmen (ačkoliv naše řešení bylo prve spíš diga nežli dira).
Mno a poslední série? Latinskou si na starost vzal Růžmen (pro jistotu mě vyhnal od počítače, když zjistil, že jsem schopná zadat do Googlu „koza in latin“:)), řešení bylo vcelku rychle. Rob se ještě pořád trápil s rozdělováním území z předešlé série, šnEk počítal barvičky, které mu nakonec pomohl dopočítat Tom, já se snažila mlžit (dost neúspěšně) a kontrolovat pravopis, na který nakonec došel šnEk. Mlhu jsme nakonec nerozmlžili vůbec (ten překlep v zadání byl ošklivý) a Kdo přežil se nám taky nějak nezalíbilo.

Shrnuto, podtrženo, fajn hra, jen bych měla námitky proti Námořníkově pásmu, to bylo trochu drsný 🙂

Jen bych doplnil, že po tom, co nám šnEk oznámil, jak funguje generátor obrázků a mně to podrobně vysvětlil a šel dělat něco jiného, já jsem bez ohledu na to, co mi řekl zkusil několik kombinací a po pár pokusech mi vypadl správnej obrázek. 🙂 Tímto se zpětně divím, že jsme nijak nepoškodili janapino zdraví po tom, co místo luštění porád lezla na noťas a instalovala linux. :))
Thom