Sendvič 2010

Aby se Chlýftým nažral a Sendviče zůstala půlka

(Volné asociace s internetovou hrou Sendvič uskutečněnou v půlce března roku desátého.)

Věděli jste, že řešíme Sendvič už od roku 2006? Tedy tohle byl už náš pátý Sendvič (a pátý chleba), z toho čtvrtý v tomto a nejiném složení. Takže už je to pro nás taková tradice. Akorát letos jsme se nesešli u Janap. Každopádně skončit tak zle, jako vždy, se nám celkem povedlo, i když to zezačátku moc nevypadalo.

K Tomovi jsem přišel rovnou z vlaku, s bolestí krku a hlavy, nevrlou náladou a taškou se špinavým prádlem přes rameno. Stihl jsem akorát začátek, jen wifinu jsem zprovoznil deset minut po startu. Do úloh jsme se pustili rovnou a šlo to celkem dobře. Čtverka byla jasná, jen zprovoznit net a použít nějaký chytrý grafický nástroj. Vyřešení jednoho úkolu docela obratem nás hned vyšvihlo na špici, takže jsme dostali dávku adrenalinu a snažili se tam udržet.

Tož, šlo nám to, dokud jsme byli hladoví a šifry hezké a jednoduché. Tedy do přestávky. O přestávce jsme upekli, jako vždy, sendvičový chleba. Nažrali se, krev se nalila do žaludku a přišel čas na siestu. Do toho zadání třetí sady (to jsme se ještě překonali).

Ale Mlhu jsme ani neměli zkoušet. V mlze jsme vždycky ztracení (Loni jsme se neztratili, ale to nebyla mlha, ale kőd.), je tam deset vět a jen jedna má nějakou rozumnou informaci. Kdo má vědět, že zrovna ta? Kdyby tam byl aspoň otazník. Akorát Uspořádání bylo naprosto očividné. Ovšem provedení, na to by to chtělo tak Aleše. Poslední sada byla prostě zabiják, v tom jsme se únavou a nažráním totálně ztratili a ke konci jen čekali na výsledky. Takže pro shrnutí, líbilo se nám celkem čtrnáct úkolů (v pořadí):

104: Jasná čtyřka, 105: To je přece ale Cheva, nebo Duplo, 106: Zeptejte se Toma, 103: Zluty lol;-) 205: Přehni ji! (včelku Máju), 201: Trivka, 203: Ovečka s noční čepicí, 204: šnEk 305: Ještěže Tomova tiskárna tiskne divný fonty, 304: Kůň to bude, pakůň ne. A začíná to jako morče, morčokůň!, 306: Všimli jste si, jak je firefox roztomilý zvířátko? (Ale neukazujte to Janap, jinak o ní přijdete na čtvrt hodiny.), 302: Sub je substituce, ne? 402: Tušíte někdo, jak z toho vznikl Windhoek? To je co, hlavní město Namibie? 401: Krvácející zebra na zelený trávník.

Ostatní úkoly se nám nelíbily a to zejména Mlha, která měla mít řešení ABCDE, nebo aspoň AAAAA. Tož příště orgové, hezky přizpůsobit tak, aby nám to žralo všechno, co nás napadne a budeme schopni si uhádat:-)

Ale co, sranda byla a jak říkal Aleš: „Vy máte vždycky alespoň ten chleba.“ Tož orgové díky a příště řešíme jen první půlku, pak žerem sendvič a paříme. Sledujeme výsledky ostatních, nebo tak. Stejně to tak vždycky dopadne, takže proč se snažit to dělat jinak?;-)

Ještě nakonec děkujeme Orgům za zpestření bílé zimy trochou mozkové práce a díky za to, že jste nás dvakrát zmínili ve vašich poznámkách:-)

Btw. Kdybyste chtěl někdo kus našeho sendviče, tak zůstal u Toma. Myslím, že ho sám nedojí…

– šnEk