Dnem 2005 (starší)

Na sraz jsme se samozřejmě trousili tak, že nám málem ujel autobus do Líšeňského lomu. Tam nás organizátoři vysadili a vyhlásili lom jako první stanoviště. V jednom jeho rohu bylo z kamenů vyskládáno jméno stanoviště druhého.

Druhé stanoviště
Protože jsme na něm chtěli být co nejdřív, takže místo toho, abychom olom pěkně dokola obešli, vylezli jsme nahoru po stěnách. Samozřejmě jsme tím dosáhli akorát toho, že nás (hlavně mě) ukrutně bolely nohy a na dvojku jsme došli někde ve středu pole. Autobus, na němž bylo napsáno, kam dál byl otázkou chvilky.

Třetí stanoviště
Na vyhlídku jsme dorazili asi po čtvrt hodině a šifra byla hotová ještě rychleji. Vyrážíme přibližně směr krmelec.

Čtvrté stanoviště
Ztráta asi hodiny času hledáním krmelce v lese. Někde jsme špatně odbočili a on nikde. Nakonec se k němu dostáváme. Potkáváme Proudové krtky. Variantu Einsteinovy hádanky luštíme poměrně rychle. Vydáváme se k Muchově boudě.

Páté stanoviště
U Boudy ho nemůžeme najít. Všímáme si, že jsme jej při příchoodu minuli. Ach jo. Kupujeme kofolu a luštíme. Nejmenší částky peněz nás napadají při pohledu na mince. Vzhůru ke hřbitovu.

Šesté stanoviště
Vyzvedáváme hádanky. Některé řady luštíme hned, jiné odolávají až do cíle. Na Staré osadě poprvé uplatňujeme největší výhodu – znalost terénu. Školu na Kuldově luštíme jen z pár písmen.

Sedmé stanoviště
U školy bereme obrázkovou skládačku jen jako rozptýlení po cestě. Pokračujeme k Intersparu.

Osmé stanoviště
Fotky – jasný popis cesty. Hned odcházíme.

Deváté stanoviště
Grafitti se narozdíl od jiných podobných dá přečíst. Další bude Karáskovo náměstí jen kousek odtud.

Desáté stanoviště
Posunutí o písmeno v abecedě. Kostel Cyrila a Metoděje poznáváme po první větě, ale přece jenom dolušťujeme. Jenom ztráta času. Rychle ke kostelu.

Jedenácté stanoviště
Pomocí Rozumu do kapsy louskáme vlajky. Písmen je sice málo, ale z P..KJ…O.O.. je jasně vidět park Jamborova :D. Hned se balíme.

Dvanácté stanoviště
Vyzvedáváme finální šifru a hned s ní jdeme do cíle na Kamenačky. Kódovaný obrázek je rozkódovaný během chvilky. Jsme první.

Příští rok jdeme do expertů.