Nejbližší hry:
 
 

Šifrovací pomůcky

Šifrovací pomůcky jsou jednoduchá tabulka s různými převody abecedy, kódovacími systémy a nějakými obecnými znalostmi. Vznikly pro potřeby šifrovacího týmu Chlýftým a později byly dány k dispozici veřejnosti. Aktuálně se dají stáhnout ve dvou verzích – Mini (navazuje na předchozí sérii Lite) a Nano. Seznam použitých prvků najdete níže.

Pomůcky mini

Popis prvků v obrázku:
Manuál k pomůckám

Pro sčítání pomocí pravítka potřebujete 2 výtisky pomůcek. Na jednom z nich si vyberete písmeno 1, o které chcete přičítat/odčítat a přiložíte jej k černě označenému písmenu Z na druhém výtisku. Pokud chcete přičítat, najděte písmeno 2 na druhých pomůckách než je písmeno 1. Výsledek najdete na pomůckách s písmenem 1 vedle písmena 2. Chcete-li odčítat, písmeno 2 hledejte na stejných pomůckách jako je písmeno 1 a výsledek najdete na těch druhých.

Od nejnovějších po nejstarší.

Ve starších verzích jste mohli mj. najít:

Pomůcky nano

Popis prvků v obrázku:
Manuál k pomůckám

Od nejnovějších po nejstarší.

Chlýftým doporučuje vystřihnout a nechat zalaminovat.

Aleš

Informace pro organizátory

Jsme rádi, že se naše pomůcky ujaly, ale ještě radši bychom byli, kdybyste na ně neodkazovali přímým odkazem. Jednak pomůcky stárnou, objevují se nové verze a taky si myslíme, že je slušnější odkázat na i na autory. Prosíme vás proto, když se rozhodnete doporučovat naše pomůcky, abyste uváděli tento odkaz: http://chlyftym.cz/web/pomucky/ Však ony si to týmy už najdou ;). A taky není problém domluvit se na „brandování“, není problém kamkoliv umístit logo hry.

Úpravy a vlastní verze

Pro ty, kterým aktuální podoba pomůcek nevyhovuje (např. pro pořádání vlastní hry nebo jiné využití, zveřejňujeme zdrojový soubor (ve formátu Inkscape SVG). Tento zdrojový soubor podléhá licenci Creative Commons (BY-SA). Všechno bez záruk.

Licence Creative Commons
Šifrovací pomůcky, jejichž autorem je Aleš Podolník, podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Unported .
Vytvořeno na základě tohoto díla: chlyftym.cz
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: http://chlyftym.cz/web/pomucky.

Změny

Pomůcky mini

Pomůcky nano

Předchozí verze – Pomůcky lite

Poděkování

Některé prvky na novějších vydáních jsou inspirovány jinými, zejména pomůckami z Po škole a šifrovacím pravítkem od NaPalmu. Za prvotní inspiraci vděčím Manuálu Tmou.

Mapy a podobně

Od nejnovějších po nejstarší.

© Chlýftým 2005–2016, zprasili Aleš&šnEk